ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Наші партнериГромадський рух "Моя Україна"
3 лютого 2009

Анотація Громадсько-політичної програми «МОЯ УСПІШНА УКРАЇНА» (Очищення через кризу)

Головною причиною важких наслідків світової кризи для України є спосіб життя значної частки українського суспільства на протязі щонайменше останніх 8 років незалежності. Його назва – "корупційний раціоналізм"

Ключові слова: стратегія,узгодження,об’єднання, довіра, конкурентоспроможність, корупційний раціоналізм, відповідальність влади, конкретні заходи (реформи), фокусування.

Мета програми: Систематизація діяльності української громадськості, направленої на розробку, прийняття і реалізацію стратегії побудови сильної конкурентоспроможної  України

Сутність програми: Створюється громадський рух, в результаті діяльності якого визначаються риси країни майбутнього – сильної конкурентоспроможної України, а також комплекс першочергових конкретних заходів (реформ), які необхідно здійснити для перетворення сьогоднішньої країни в сильну конкурентоспроможну. Сутність діяльності громадського руху – узгодження рис і заходів між різними громадськими організаціями і партіями, тобто формулювання узгоджених основ стратегії розвитку країни. Узгоджені в суспільстві основи стратегії розвитку країни передаються як вимога для виконання владі – Уряду, парламентським політичним партіям, Президенту -  і організується контроль виконання цих вимог з боку громадськості.

Враховуючи складну кризову ситуацію в Україні пропонується невідкладна реалізація програми на протязі 5 – 6 місяців.

Новизна програми: Запропонований новий погляд на причини кризових явищ в Україні. Головною причиною названий корупційний раціоналізм, проаналізовано його витоки і вплив на владу, бізнес і інші сфери життя. Попри деякі думки про корисність і допустимість корупційного способу життя,  визнано його безперспективність. Ось наші відповіді на запитання «Чи є корупційний раціоналізм злом?»:

  • Безперечно, бо нібито іржа, з’їдає  людську мораль. Кожен, чия совість дозволяє, буде намагатись вирішити свої проблеми дешевими і ефективними негідними способами;
  • Безперечно, бо економіка, що ґрунтується на засадах «корупційної конкуренції», плодить здебільшого неконкурентноздатні підприємства. Доки олігархи зможуть через владу, що їм належить, забезпечувати своїм підприємствам преференції,  не дочекаємось модернізації великих  підприємств до рівня підприємств - світових лідерів, не дочекаємось інвестування в розвиток працівників, тощо. Доки звичайні підприємці зможуть отримувати переваги перед конкурентами за рахунок хабара, контрабанди чи несплати податків, не будуть вони витрачати зароблені гроші в доведення підприємств до конкурентоспроможного стану за світовими стандартами;
  • Безперечно, бо суспільства, що живуть за такими принципами, програють конкурентну боротьбу відкритим відносно чесним суспільствам. Класичний приклад – відсталий корумпований мафіозно-сімейний Південь і розвинута відносно демократична Північ Італії.

Запропонований комплекс першочергових заходів по боротьбі з корупційним раціоналізмом (у розділах програми «Відповідальність влади» і «Прозорість»).

Названі інші причини кризи в Україні, наприклад, майже повна відсутність стратегічного підходу в управлінні країною з боку влади і політичних сил. В результаті реалізації програми «Очищення через кризу» відбудеться спроба «щеплення» стратегічного підходу політикам і чиновникам. 

Відмінністю від багатьох пропозицій по покращенню життя в Україні і чисельних антикризових програм є вимога пропонувати не добрі наміри і цілі, а конкретні заходи (реформи), які нескладно закріпити законодавчо і потім  проконтролювати виконання. З метою сприяння єдності суспільства пропонуються тільки «об’єднуючі» заходи, тобто такі, що знаходять підтримку серед переважної більшої верств населення і регіонів.

Завдяки чітким формулюванням рис країни майбутнього і обмеженої кількості (до 30) конкретних заходів, з’явиться можливість предметного обговорення програм реформ від різних організацій і партій і виробки узгоджених варіантів. Запропонований перелік рис країни майбутнього і заходів реформ від ВГО «Успішна Україна», який не є ні вичерпним, ні 100% вірним. З нього ми просто розпочнемо узгодження основи стратегії країни з іншими громадськими організаціями. В ходы реалызацыъ програми сформуються нові можливості систематизації (навколо стратегії розвитку держави) інформаційного потоку на громадян, що формується засобами масової інформації. В цілому, реалізація програми дозволить зфокусувати українське суспільство (зконцентрувати його увагу) на програмі невідкладних реформ – стратегії побудови сильної конкурентоспроможної України. Реалізація програми удається дієвим інструментом підвищення рівня відповідальності влади і довіри між громадянами, організаціями, владою в Україні.

Для узгодження основ стратегії між організаціями запропонований метод послідовних ітерацій, аналогічний математичному методу рішення систем рівнянь. Ведеться робота по автоматизації процесу узгодження з використанням систем підтримки прийняття  рішень. ЗМІ запрошуються для висвітлення процесу узгодження основ стратегії між організаціями і всієї програми «Очищення через кризу».

Практична доцільність програми: Крім систематизації громадського руху і узгодження стратегічних цілей країни програма дає інструмент аналізу різних програм і заходів, наприклад, антикризових, з позицій стратегії розвитку держави. В останньому розділі програми проаналізована урядова антикризова програма «під кутом зору» програми «Очищення через кризу».

Ризики реалізації програми:

  • Несприйняття суспільством. Головна можлива причина несприйняття – непопулярність програми. Люди зазвичай не чують неприємні речі (наприклад, про корупційний раціоналізм як спосіб не чієгось, а свого життя), реалізація програми вимагає великої роботи від громадських лідерів, активістів і простих громадян – треба витрачати час, аналізувати програми і думати попри завжди наявну можливість просто подивитись телевізор, повірити якомусь черговому політичному обличчю і за нього проголосувати на виборах);
  • Несприйняття владою. Дуже ймовірне,  якщо програма не знайде відчутної підтримки у суспільстві. Але навіть в цьому випадку реалізація програми може сформувати новий стандарт розробки і узгодження програм діяльності, стратегій для партій і громадських організацій.

Детальніше про Програму тут.

Автор програми: ВГО «Успішна Україна»

www.uspih.org.ua

Тел. 80442060491Коментарі

2009-02-05 10:21 Алексей Гавриш
Весьма интересные идеи. Будем надеяться на их успешное воплощение в жизнь!
Захист від спаму *
 
УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.