ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Аналітика
5 серпня 2005

Аналітична довідка щодо роботи Гарячої лінії Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

За 20 днів роботи операторами прийнято понад 1700 телефонних дзвінків, з яких тільки половина стосується суто підприємницьких питань. Проте намічена тенденція збільшення кількості звернень саме з підприємницьких питань, що є результатом роз’яснювальної роботи в пресі, публічних інтерв’ю та поширеної через громадські об’єднання підприємців інформації про мету, завдання та можливості Гарячої ліні.


За 136 зверненнями складено 60 доручень Прем’єр-міністра України, які вже передані до виконання відповідним міністерствам, комітетам та обласним державним адміністраціям. Доручення складаються за спеціальною формою: “Пріоритетне доручення щодо підтримки малого та середнього бізнесу. Доручення перебуває на спеціальному контролі". Також підготовлено близько 70 проектів доручень Прем’єр-Міністра України за 343 зверненнями.


Першими до доручень потрапили найбільш складні проблеми: торгівельні ринки (36 об’єктів), невиплати соціальної допомоги підприємцям з фондів соціального страхування (8 фактів), відсутність роз’яснень щодо податкового законодавства (3), інформація про факти корупції (20 фактів) та 5 фактів перевищення повноважень працівників податкової служби.


Ринки, про які йдеться в дорученнях, вже знаходяться під контролем Прем’єр-міністра: Ніжин, Чернігівська область (2 ринки), Луганська область, Львів, Дніпропетровськ (Озерка та Дніпродзержинськ), Ялта, Севастополь, Київ (7 ринків), Чернівці, Миколаївська область, Харків (4 ринки), Херсон (2 ринки, 112 підприємців), Одеська область (2 ринки), Донецька область (7 ринків), Запорізька область, Житомирська область, Луцьк (ринок "Пасаж") – 36 ринків.


Надання доручень центральним та місцевим органам влади забезпечує уточнення інформації за кожним фактом та пошук можливих шляхів виходу із ситуації, що склалася. Для реалізації цих доручень Голова Ради підприємців народний депутат Ксенія Ляпiна та члени Ради беруть участь у роботі відповідних робочих груп, комісій, ведуть постійний діалог з міністерствами та відомствами з метою захисту прав та інтересів підприємців.


Найбільш гострим питання цього тижня є ситуація, що склалася з єдиним податком. Більше 70 звернень (40 за тиждень) — щодо змін самого податку, підписання чи непідписання "закону 7413д", переходу до сплати податку на додану вартість. На цьому тижні непоодинокі звернення людей з одним питанням: "7413 підписано?".


Окремого розгляду потребує ситуація, що виявилась щодо “зняття з обліку платників єдиного податку". Згідно із дорученнями Прем’єр-міністра, Державна податкова адміністрація мала роз'яснити платникам сучасний стан врегулювання проблеми "єдиний податок — податок на додану вартість". Замість роз’яснення платники податків отримують листа про зняття їх з обліку з таким формулюванням: "Просимо переглянути здійснювані Вами види діяльності, зазначені в заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2005 рік, подавши заяву до податкової інспекції не до 15.06.2005 року та Свідоцтво платника єдиного податку".


Ці факти свідчать про некоректні роз’яснення ДПАУ своїм робочим органам ситуації, що склалася. У дзвінках є інформація, що інспектори рекомендують "читати пресу" та здавати свідоцтва платника єдиного податку.


Робоча група, яку координує член Ради підприємців України, Голова Директорату Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос, формує пакети звернень для передачі їх у відповідні міністерства та відомства, а також до інших робочих груп Ради підприємців, до компетенції яких входять питання, що порушуються у зверненнях.


Гаряча лінія Ради підприємців – постійно діючий інструмент зв’язку влади та бізнесу, що сприяє швидкому доведенню інформації з усіх куточків України безпосередньо на робочий стіл законотворців.


 


Андрій Кривонос,


Голова Директорату Асоціації франчайзингу,


Координатор Гарячої лінії

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.