ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Наші партнериРеформування податкової системи України

Рішення Круглого столу «Де взяти бізнесу гроші, щоб сплатити всі податки?»

 

21 червня 2007р. в Українському національному інформаційному агентстві - УКРІНФОРМ всеукраїнські громадські організації "Успішна Україна", "Нова формація", "Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів та аудиторів" (УАСБА) та Міжнародний фонд "Відродження" провели засідання круглого столу на тему "Де взяти бізнесу гроші, щоб сплатити всі податки?".

Учасники круглого столу обговорювали питання:

1.Необхідності реформування податкової системи України та створення умов для отримання відповідного умовам України прибутку при повній сплаті податків;

2. Як поєднати зусилля громадських організацій, політичних партій, органів влади для якнайшвидшого розв'язання нагальних проблем податкової системи та економіки України.

На засіданні також були оголошені результати проекту "Публічний діалог щодо альтернативних критеріїв оцінки зміни податкової політики", журналістів ознайомили з новим критерієм щодо оцінки змін податкової політики

«Успішна Україна» провела власні дослідження щодо оподаткування в Україні та отримала сенсаційні результати: за сьогоднішньої податкової системи практично неможливо отримувати гідний прибуток у значній кількості галузей економіки держави, сплачуючи всі податки.

Присутні, одностайно погодились, що за сьогоднішньої податкової системи практично неможливо отримувати гідний прибуток у значній кількості галузей економіки держави, сплачуючи всі податки. Крім того, така ситуація здебільшого актуальна для середнього бізнесу, оскільки малий бізнес застосовує спрощену систему оподаткування, а великий виживає за рахунок монопольного становища та об’ємів виробництва.

Також співдоповідачі приділили значну увагу наслідкам сьогоднішньої податкової ситуації в країні - за останнє десятиліття склалася ситуація, коли підприємці, які частково перебували в тіні, використовуючи недосконалість законодавства і корумпованість контролюючих органів, можуть ухилятися від податків практично без будь-якого ризику. Інакше, чим ще можна пояснити той факт, що 50 % економіки країни перебуває в тіні?

Для всіх присутніх стало очевидним, що на сьогодні практично неможливо отримувати гідний прибуток у значній кількості галузей економіки держави, сплачуючи всі податки. Адже існуюча податкова система несправедлива до тих, хто намагається чесно заробляти гроші. Значна частина бізнесу в Україні залишається поза правовим полем, частіше не зі своєї вини. Тобто існуюче законодавство і проекти змін до нього унеможливлюють отримання прибутку за умови чесно сплачених податків.

Вирішили за необхідне - зниження податкових ставок і спрощення самої податкової системи при суворому та незворотньому покаранні за несплату податків.

Однак, в процесі активного обговорення визріло логічне запитання - як боротися з тіньовою економікою, якщо вона вигідна і підприємцям і чиновникам?

Вирішили – шляхом усвідомлення серйозності проблеми та поєднання зусиль громадських організацій, політичних партій, органів влади на засадах законослух’яності, напрацювати «Економічну Конституцію», яка б ліквідувала можливість користуватися недосконалістю законодавства та стала гарантом здорового податкового грунту в Україні.

Отже, як за головні рішення Круглого столу ухвалили наступні:

1.Єдність у реформуванні податкових реалій

2.Законослух’яність

3.Створення «Економічної Конституції»

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.