ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Проекти ВГО "Успішна Україна"

Забезпечення належного фінансування Національного музею - меморіального комплексу "Букринський плацдарм"

Напередодні 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, 3 травня 1985 року, поблизу села Балико-Щучинці відкрився меморіал на честь подвигу радянських воїнів при форсуванні Дніпра і створенні Букринського плацдарму. Також було створено Музей бойової слави у селі Балико-Щучинці та відкрито експозицію, яка розповідає про події на Букринському плацдармі осінню 1943 року.

14 травня 2008 року Указом Президента України «Про надання статусу національного деяким закладам культури» № 437/2008 від 14 травня 2008 року, з метою увічнення безсмертного подвигу народу у Другій світовій війні, враховуючи особливе значення унікальних пам’яток історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та необхідність їх збереження, музею – меморіальному комплексу «Букринський плацдарм» надано статус національного і перейменовано на Національний музей – меморіальний комплекс «Букринський плацдарм».

Однак, не зважаючи на те, що Указ Президента України визнав загальнодержавне значення музею, належного фінансування повноцінної діяльності він не отримав. Тому, до сьогоднішнього дня, діяльність зазначеного музею фінансується із Кагарлицького районного бюджету, що, звісно, не може забезпечити покриття навіть мінімальних потреб діяльності, збереження та охорони музею. Музей уже неодноразово грабували, оскільки фінансування на належну охорону не виділяється.

У зв’язку з цим та неодноразовими зверненнями до ВГО ”Успішна Україна” громадян України – членів ВГО ”Успішна Україна” щодо незадовільного стану речей по фінансуванню Національного музею – меморіального комплексу «Букринський плацдарм», ВГО ”Успішна Україна” ініціювало перед компетентними органами держави розгляд питання про належне фінансування діяльності Національного музею – меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» із Державного бюджету України відповідно до Національного статусу музею та передачу його до загальнодержавної власності.

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.