ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Проекти ВГО "Успішна Україна"

Податковий проект

 

Досвід та можливості

 

За три роки в податковому напрямку ми підготували пропозиції з вдосконалення податкової системи України. Але для їх обговорення, узагальнення, узгодження у суспільстві потрібно виконати багато юрисдикційної, інформаційної, лобістської роботи. Для виконання даної роботи потрібно 70 тис. грн.

Якщо Ви нам їх надасте, ми зможемо зробити свою частину роботи, щоб змусити владу зробити податкову систему такою, яка потрібна конкурентоспроможній країні

 

Сутність проекту:

 

Розроблений проект є логічним продовження проекту “Публічний діалог щодо альтернативних критеріїв оцінки зміни податкової політики”, який реалізувався ВГО Успішна Україна у 2006-2007р.р. та є частиною великого проекту “Податкова еволюція”, метою якого є лобіювання створення ефективного та соціально справедливого податкового законодавства України, наближеного до стандартів ЄС.

 

За даними Світового Банку  Україна посідає передостаннє місце в світі по критерію ”податкова система”. Згідно результатів соціологічного опитування 41,3% українців вважають, що вони не платять податки тому, що "існуюча податкова система несправедлива до тих, хто чесно заробляє гроші".

Податкова система України має бути економічно обґрунтованою, соціально справедливою та дозволяти підприємцям заробляти гідний прибуток чесно сплачуючи всі передбачені чинним законодавством податки. Принципи оподаткування, в такому вигляді в якому вони існують сьогодні, породжують разючу соціальну несправедливість та не дозволяють Україні бути конкурентноздатною, особливо зважаючи на виклики, які ставить вступ України до Світової організації торгівлі.

Під час виборчої кампанії політичні партії, які сьогодні сформували уряд анонсували проведення податкової реформи, розробку та прийняття Стратегії реформування податкової системи України та Податкового кодексу України, які б закріпили справедливі принципи оподаткування.

Сьогодні більш ніж назріла необхідність термінового та докорінного перегляду принципів оподаткування та всієї існуючої податкової системи України. Без Стратегії реформування податкової системи України та єдиного кодифікованого податкового законодавчого акту податкова система так і залишиться вкрай недосконалою та такою, що безпосередньо позбавляє Україну конкурентноздатності та сприяє тінізації економіки і, відповідно, породжує корупцію та хабарництво.

Однак, існуючі проекти Податкового кодексу України (як розроблені так і ті, що знаходяться в стані розробки) пропонуються певними політичними партіями (в деякій мірі бізнесовими групами) і, відповідно, можуть мати політичне забарвлення. Це може сприяти тому, що основний податковий тягар за новим податковим законодавством буде лягати саме на громадян, малий та  середній бізнес, які не мають такого потужного лобі (кишенькових партій) як великий бізнес.

Тому вкрай необхідно, щоб прийняті Стратегія реформування податкової системи України та Податковий кодекс України формували справедливі принципи оподаткування та були прийнятними для платників податків, держави та суспільства в цілому і, головне, – були абсолютно аполітичним, проукраїнськими і відповідали європейським стандартам.

Метою даного проекту є створення діалогу та атмосфери партнерства між державою (фіскальними органами) та платниками податків, а також узагальнення запропонованих змін до податкового законодавства і вироблення аналітичних матеріалів, пропозицій вдосконалення податкової системи України та лобіювання їх врахування в процесі затвердження Стратегії реформування податкової системи України та Податкового кодексу України задля створення в Україні сприятливого податкового та інвестиційного клімату.

 

 

Реквізити для добровільних внесків  тут 

 

 

УКР   РУС   ENG
пошук




e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.