ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Проекти ВГО "Успішна Україна"

«Успішна Україна» рекомендує

«Успішна Україна» рекомендує

Трифункціональну Економічну Модель

Андрія Новака

 

Наприкінці червня (21 червня) Всеукраїнське громадське обєднання «Успішна Україна» провело  в Інформаційній агенції «Укрінформ» круглий стіл на тему «Де взяти бізнесу гроші, щоб сплатити всі податки».

 

Кореспондент «Урядового курєру» взяв інтервю у Голови ВГО «Успішна Україна» Юрія Володимировича Бойко після завершення роботи круглого столу.

 

-  Вітаємо Вас, Юріє Володимировичу, з організацією і проведенням круглого столу на таку злободенну тему! Ваші постійні зусилля з пошуку конструктивних вирішень проблем українського суспільства не можуть не викликати поваги. Які результати цього круглого столу Ви могли б виділити?

 

Результатами круглого столу стали: по-перше, діагноз української податкової системи зокрема і економічної системи країни в цілому, а по-друге, практичні рекомендовані висновки щодо їх покращення.

 

-  І який Ваш «податковий діагноз»?

 

«Успішна Україна» провела власні дослідження системи оподаткування в Україні і отримала такі результати: за сьогоднішньої податкової ситеми неможливо отримувати достатній для відтворення підприємницький прибуток у більшості галузей економіки держави, сплачуючи всі податки. Така ситуація найбільш актуальна для середнього бізнесу та великого бізнесу, окрім того, який є монопольним або «пільгованим владою». Малий бізнес, використовуючи спрощену систему оподаткування, ще має можливості для існування і розвитку. Але переростаючі «малі» маштаби і виходячи на «середню» шкалу, відразу починають працювати податкові граблі (від слова «грабити»). Таким чином, держава офіційно через податкову систему унеможливлює появу в Україні середнього класу, який працює, і живиться з плодів діяльності, переважно малого і середнього бізнесу. А не секрет, що саме середній клас є основою для розвитку економіки країни.

 

-  Виходить якесь замкнене економічне коло безвиході. – В чому тоді рекомендації круглого столу і «Успішної України» по виходу із тієї ситуації, в якій ми всі перебуваємо?

 

Не в чому, а в кому. На щастя, в круглому столі, на запрошення «Успішної України» взяв участь молодий, але, водночас, досить досвідчений економіст Андрій Новак. Він і запропонував вихід з, начепто, тупикової сучасної економічної ситуації в Україні.

Андрій Новак наполягає на започаткуванні в Україні модельного шляху економічного розвитку. Того шляху, яким пройшли всі розвинуті країни світу, а також країни колишнього «соцтабору», до яких українці вже років 12-13 їздять на заробітки.

Базовий підхід у здійсненні економічної політики, на його думку, повинен бути за такою послідовністю кроків:

 

Національна економічна модель > щорічні програми розвитку для реалізації моделі > >щорічні держбюджети на виконання щорічних програм розвитку

 

Андрій Новак розробив саме ту національну економічну модель і представив її у своїй книзі «Як підняти українську економіку».

 

-  Я бачив, що ця книга була роздана всім учасникам круглого столу.

 

Так, «Успішна Україна» вважає за необхідне поширити нові економічні ідеї і підходи відображені в цій книзі, настільки, наскільки це може робити громадська організація.

 

- То що це за економічна модель, яку пропонує Андрій Новак?

 

Це Трифункціональна економічна модель. Чому «трифункціональна»? Як пояснює сам автор: «Економічна система будь-якої країни працює на взаємодії трьох головних економічних функцій – функції виробництва, функції продажу виробленого, функції розподілу результатів проданого. Для того, щоб підвищити ефективність економічної системи України, треба підвищити ефективність кожної із трьох функцій і взаємодію між ними. Ніякі окремі галузеві, регіональні, інвестиційні, ВЕЗ-і програми і проекти не здатні вагомо змінити загальну економічну ситуацію в умовах неефективної економічної системи країни, тобто її трьох взаємозвязаних функцій».

Андрій Новак в межах своєї «трифункціональної економічної моделі» пропонує конкретні методи підвищення ефективності всіх трьох функцій економічної системи і взаємодії між ними.

 

-  Особливо, всіх учасників круглого столу вразила ідея Андрія Новака щодо Економічної Конституції України. Я розумію, що і Ви її підтримуєте?

 

Так, ця пропозиція, яка у «трифункціональній економічній моделі» Андрія Новака є елементом третьої функції – функції розподілу, вразила і мене. І мушу сказати, що ідея Економічної Конституції України стала чи не головним і найбільш продуктивним результатом роботи круглого столу. Тому, «Успішна Україна» бере на озброєння Трифункціональну Економічну Модель України, яку розробив Андрій Новак, і докладе всіх своїх зусиль щоб пропагувати її і серед громадськості, і серед можновладців.

 

-  Знаю, що для цього вже, навіть, дещо зроблено?

 

Дійсно, щоб донести свою модель і новітні економічні ідеї до тих, хто сьогодні приймає в даржаві рішення, автор подарував 450 екземплярів своєї книги кожному народному депутату України і деяким радникам Президента. Чи буде реакція? – Побачимо.

 

- Я дякую Вам за розмову і бажаю невичерпного натхнення у справах Вам і «Успішній Україні».

 

А від редакції «Урядового курєру» обіцяємо для наших читачів домогтися інтервю або авторської статті Андрія Новака з деталями його «трифункціональної економічної моделі» з публікацією в найближчих номерах газети.

 

 

P.S. редакції про автора книги «Як підняти українську економіку»

Андрій Новак – кандидат економічних наук, отримав українську і канадську економічну освіту. Провів велике міжсистемне наукове дисертаційне дослідження «Взаємозвязок податково-бюджетних та грошово-кредитних важелів в політиці економічного зростання України» і успішно захистив його в Київському національному університету імені Тараса Шевченка. Опублікував більше півсотні наукових економічних статей. Практичний досвід – від роботи в крупних українських компаніях, консультування українських політичних партій і політиків, до функцій радника Премєр-Міністра України.

 

 

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.