ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ І СОЦІАЛЬНО – ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ – УЧАСНИКІВ КРУГЛОГО СТОЛУ «ПОГЛЯД ОПТИМІСТІВ НА «ГАРЯЧІ» УКРАЇНСЬКІ ПРОЕКТИ: БЮДЖЕТ – 2007, РЕФОРМА ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ, СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ КРАЇНИ»
1. В Україні існують умови для стрімкого розвитку і швидкої трансформації нашої країни в розвинуту демократичну з соціально-орієнтованою ринковою економікою. Ці умови можуть бути використані у разі прийняття стратегії національного розвитку, сутністю якої є забезпечення конкурентоспроможності України і накопичення «соціального капіталу» як міри довіри між різними шарами суспільства.
2. Ключовими моментами забезпечення умов для стрімкого розвитку ми вважаємо встановлення демократичного порядку, державницького ставлення чиновників і політиків до своєї справи, а також створення таких умов роботи для всіх активних громадян – кандидатів до еліти нації (політиків, чиновників, суддів, бізнесменів, інших), коли вони можуть досягати успіху, працюючи чесно.
3. На наш погляд, швидка зміна свідомості кандидатів до еліти нації і її перехід від боротьби одне з одним до організації спільного фронту економічної боротьби з країнами - конкурентами України є єдиною на сьогодні можливістю для стрімкого розвитку України. До того ж ми не пропонуємо чогось неможливого, а просто формулюємо стандарти чесності в країні. Індикаторами переходу кандидатів до національної еліти на ці стандарти пропонуємо вважати наступні:
- найскоріше прийняття пакету антикорупційних законів Президента України;
- громадське обговорення Концепції реформування податкової системи України;
- виконання решти положень розділу «Як робити? Порядок для політиків і чиновників» проекту Концепції реформування країни від ВГО «Успішна Україна» (www.uspih.org.ua)
4. З метою найскорішого визначення стратегічного напрямку розвитку України пропонуємо:
- Лобіювати створення національного комітету на громадських засадах із представників різних гілок влади, опозиції, громадськості з метою узгодження існуючих проектів реформування країни і прийняття проекту, прийнятного для всього суспільства (на кшталт «Універсалу національної єдності»);
- прийняти процедуру узгодження позицій громадських організацій, політичних партій у питаннях прийняття загальнонаціональних проектів і концепцій. Наприклад: публікація базового проекту, участь кожної організації в обговоренні тільки за умови опрацювання цього проекту і пропозицій інших учасників обговорення і т.д.;
- вимагати організації громадського обговорення стратегії розвитку України, яку зараз готує Кабінет міністрів України.
5. Незалежні неполітичні громадські організації уявляються тією цементуючою силою, яка може забезпечити стабільний розвиток і реалізацію стратегії розвитку країни в умовах політичних змін і розбудови громадянського суспільства. Довести це політикам і суспільству ми можемо, якщо покажемо приклад узгодження позицій, розподілу зон відповідальності (розробка, лобіювання, контроль виконання) по різним аспектам концепції реформування країни (наприклад, Рада конкурентоспроможності України – концепція конкурентоспроможності України, ВГО «Успішна Україна», ВГО «Нова формація», ВГО «УАСБА»» - концепція реформування податкової системи і т.д.).
6. Ключовою реформою в економічній сфері є податкова. Ми критично оцінюємо Концепцію реформування податкової системи від Кабінету міністрів України. Пропонуємо:
- вимагати від Уряду відкласти прийняття Концепції реформування податкової системи (розміщено на сайті www.uspih.org.ua ) щонайменше на 1 місяць і провести її загальнонаціональне обговорення;
- розробляти і приймати концепцію реформування податкової системи тільки як складову стратегії розвитку України;
- вважати одним з головних критеріїв якості податкової системи можливість для підприємців різних галузей отримувати адекватний умовам України прибуток, чесно сплачуючи всі податки;
- надавати ВГО «Успішна Україна» конкретні пропозиції щодо вдосконалення урядової Концепції чи запропонувати свій механізм обміну думками і узгодження позицій.
7. Пропонуємо підтримати нашу вимогу до органів влади виконати державні рішення щодо розвитку дорадчих органів при органах влади (громадські ради і колегії), шляхом введення відповідальності за непрозоре формування складу рад і колегій, протидію роботі цих організацій чи ігнорування їх пропозицій, а також шляхом розповсюдження повідомлень про хід виконання (невиконання) рішень цих дорадчих органів через урядові, парламентські ЗМІ і ЗМІ місцевих органів влади.
8. Текст Звернення учасників круглого столу до Секретаріату Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших органів влади, політичних партій – додається.
2 листопада 2006 р, м. Київ
Підтримуємо:
1. Бойко Юрій – Голова правління ВГО “Успішна Україна”
2. Бірюкова Світлана – Виконавчий директор ВГО «Нова формація»
3. Гевко Андрій – Виконавчий директор Громадянської мережі "ОПОРА"
4. Гончаревич Лілія – Менеджер проектів ВГО «Успішна Україна»
5. Каратунов Ігор – ВГО «Успішна Україна»
6. Княжанський Віталій – Редактор відділу економіки газети «День»
7. Комарчук Сергій – Віце-президент Міжнародної академії екології
8. Кредісов В’ячеслав – Голова ВГО «Нова формація»
9. Линник Вадим – Голова Української асоціації сертифікованих бухгалтерів і аудиторів
10. Лозовицький Олександр – Голова спостережної ради Асоціації молодих політологів України
11. Орєхов Юрій – Виконавчий директор Асоціації виробників профільних виробів з полімерів
12. Острик Олександр – Директор ТОВ «Каштан»
13. Пархоменко Андрій – Генеральний директор СП "Пронто - Київ"
14. Татарінцева Лариса – Голова Ради ЗЕД при КМУ
15. Ткач Ірина – Керівник відділу зовнішніх та корпоративних зв’язків Всеукраїнської асоціації робітників торгівельних підприємств
Головуючий круглого столу: Юрій Бойко
Секретар: Лілія Гончаревич
Минулого тижня керівництво МЗС презентувало новий продукт – візуальну концепцію України, а також стратегію позиціонування країни в світі. Безпосереднім розробником та ідеологом виступила компанія CFC Consulting.