ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Проекти ВГО "Успішна Україна"

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ І БІЗНЕСУ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ, ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ І ГРОМАДСЬКОСТІ

 1. Одним з найпотужніших регуляторів суспільно-економічного життя держави є податкова система. Ми, представники українського бізнесу і громадських організацій, наполягаємо на наступному:

 

-          Податковий тиск в Україні надмірний. Це змушує бізнес йти в «тінь» і сідати «на гачок» влади (ставати кримінально залежним від неї). Державний бюджет недоотримує мільярди гривень;

-          Необхідно знизити у 2007–2008 р. податкові вимоги на 30–50 % (до рівня податкових вимог успішних європейських країн, що розвиваються) шляхом виправлення очевидних нісенітниць в нарахуванні і адмініструванні податків, відповідного зменшення ставок основних податків, запровадження спеціальних стимулюючих «регуляторних механізмів», що забезпечать першочергове зміцнення конкурентних переваг Української економіки, які базуються на секторах ІТ, суднобудування, аграрному) і  інших заходів;

-          У разі реалізації перелічених заходів зросте конкурентоспроможність України, зростуть надходження до бюджету (це фінансування освіти, науки, пенсій і т. д.) завдяки виходу бізнесу з тіні і покращенню  умов для інвестицій;

-          Прогресивні представники українського бізнесу розуміють складнощі, повязані із зменшенням податкового навантаження (зменшення його вдвічі не означає автоматичного виходу половини економіки з тіні, бо залишаться ті, хто не сплачуватимуть навіть зменшених податків з причин низької культури, намагання обійти конкурентів). Тому ми погоджуємось на жорсткий контроль за сплатою зменшених податків, на введення непрямих методів нарахування  податків, презумптивних податків (податків, що сплачуються, навіть коли по офіційній бухгалтерії їх немає, але у підприємства великий обіг, чимало співробітників, солідне майно, «Мерседеси» у власників), податку на нерухомість,  всебічного декларування доходів.

 

2. Протягом 2006 року декілька десятків українських бізнесменів, лідерів громадських організацій, політиків, експертів, науковців працювали у складі Оргкомітету Національної комісії з податкової реформи під головуванням В. Т. Ланового. Розроблено проекти «Стратегії реформування податкової системи» і «Хартії податкових відносин», що можуть скласти основу прийнятних для бізнесу і суспільства змін у податковій сфері. Отримані схвальні відгуки на розроблені документи від широких кіл бізнесу і громадськості.

 

3. 17 березня 2006 року рядові члени Оргкомітету Національної комісії з податкової реформи з газети «Экономические известия» (С. Крюкова, «Схватка за проценты», стор. 3) дізналися, що дуже ймовірним є прийняття за основу альтернативного проекту податкової реформи, розробленого Міністерством фінансів без участі широких кіл громадськості. Цей проект вже отримав негативні оцінки багатьох бізнесменів і експертів і, на наш погляд, є абсолютно неприйнятним.

 

4. Ми наполягаємо на прийнятті за основу податкової реформи в Україні наробок Оргкомітету Національної комісії з податкової реформи («Стратегія реформування податкової системи» і «Хартія податкових відносин») і на продовженні роботи Оргкомітету із залученням всіх зацікавлених організацій, в тому числі, Міністерства фінансів України, і науковців.

 

20 березня 2006 р, м. Київ

 

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.