ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Проекти ВГО "Успішна Україна"

АНОНС:Створення Національної стратегічної асамблеї

 

 

Для учасників засідання круглого столу 14.09.07 і представників ЗМІ www.uspih.org.ua

ВГО «Успішна Україна»

01042, м. Київ, вул. П. Лумумби, 4/6 корп. А, офіс 218, а/с 7.

Тел/факс 044 2060491

ВГО «Успішна Україна» спільно з ВГО «Нова формація» веде підготовку засідання «круглого столу» 14 вересня 2007 р з 11-00 до 14-00 в «Укрінформі» з 2 питаннями порядку денного:

1. Національна стратегічна асамблея (НСА): стратегічний мозковий центр чи ще один «дармоїд»?

2. Пошук спільних ключових положень стратегій розвитку України від різних політичних сил. Можливо, конкретизуємо це питання: на прикладі реформи податкової системи.

Станом на 10.09.07 політики і представники громадськості не показали зацікавленості в обговоренні другого питання. Тому нижче надаємо інформацію про порядок обговорення на круглому столі першого питання.

                         1. Учасники обговорення нашої ініціативи про створення НСА згодні з тим,    що розгляд ініціативи загальнонаціонального рівня потребує один – два місяці за умови активної участі громадських організацій і ЗМІ. Українські політики дуже зайняті виборами. Навіть з БЮТ, що звернувся до громадськості з проханням створити НСА, важко встановити зворотній зв’язок. Круглий стіл 14.09.07 може стати тільки початком всеукраїнського обговорення ініціативи і не варто сподіватись на великий успіх заходу. Багато потенційних членів НСА не візьмуть участь в заході, тому що дехто не вірить в успіх ініціативи «якихось» (так кажуть) громадських організацій, дехто соромиться виставляти свою претензію на участь в розробці і виконанні стратегії розвитку держави… Варто додати, що ВГО «Успішна Україна» і «Нова Формація» не мають ніяких претензій на ексклюзивність прав на створення НСА.

 

Одна з думок учасника обговорення: «Якщо говорити про конструктивність чи деструктивність ідеї, то вважаю її конструктивною. В будь якому разі діяльність краща ніж бездіяльність. За відсутності в Україні належного досвіду державотворення, стратегічно мислячих державотворців, ефективно діючих у сфері формулювання стратегії державних інституцій, несформульованості національної ідеї, якраз і створилася потреба суспільства у визначенні стратегічних орієнтирів і шляхів їх досягнення. Діяльність зі створенні НСА, а як дасть Бог, то і діяльність самої НСА дозволить привернути в українському суспільстві більше уваги до потреби визначення головних орієнтирів його розвитку. А це вже результат!» Ю.Пероганич. Опоненти стверджують, що стратегія – справа політиків. Ми з цим згодні, але зауважимо, що НСА не буде заважати, а буде тільки сприяти політикам, які проводитимуть у життя стратегію розвитку України.

                         2. На сьогодні запропонована тільки одна можлива форма НСА (пропозиція ВГО «Успішна Україна»):

 

- завдання НСА: участь в розробці і виконанні стратегії розвитку України;

- громадський неполітичний непартійний орган;

- рівна наближеність до всіх гілок влади (ВРУ, КМУ, Президент України);

- принципи формування, що забезпечують відбір справді достойних стратегів, щиро бажаючих розквіту України;

- поєднання в одній асамблеї функцій розробки стратегії і змін до конституції;

- вплив на політиків, депутатів, чиновників через моніторинг їх дій, поради, широке оприлюднення результатів роботи в ЗМІ;

- фінансування: рівні долі з декількох недержавних джерел (наприклад, 20% внески громадян, 20% внески малого і середнього бізнесу, 20% внески великого бізнесу, 20% внески діаспори, 20% внески …)

 

 

14.09.07 буде обговорено цю і інші форми існування НСА, після чого буде проведено голосування по 2 питанням:

- Чи потрібна Україні громадська Національна стратегічна асамблея?

- Якщо так, яку форму існування НСА винести на суд громадськості?

 

3. Нашу пропозицію щодо створення НСА будемо вважати підтриманою

4. Учасники засідання круглого столу підпишуть

- поширення Звернення через ЗМІ (без оплати з нашого боку). Успішність поширення через ЗМІ стане першим свідченням потрібності нашої ініціативи суспільству;

- обговорення ініціативи за допомогою ЗМІ;

- збір думок і пропозицій щодо роботи НСА;

- збір пропозицій про можливих кандидатів у склад НСА;

- збір пропозицій від бажаючих фінансувати роботу НСА.

 

 

Звернення до громадян України, зміст якого буде визначено результатами голосування. Звернення буде запропоновано для поширення ЗМІ.

5. Наступні кроки (після круглого столу):

, якщо більшість учасників круглого столу проголосує за створення і обере якусь форму її існування. Після цього буде створено Оргкомітет (з можливістю входження інших громадян після засідання круглого столу).

Якщо громадяни і ЗМІ підтримають нашу ініціативу, якщо знайдуться бажаючі працювати в НСА і фінансувати її діяльність, ми будемо вважати ініціативу реалізованою і широко повідомимо 

Інформацію про поточну роботу із створення НСА можна отримати на сайті ВГО «Успішна Україна»

E-mail: info@uspishnaukraina.com.ua www.uspih.org.ua

про це громадськість у листопаді 2007 року.

 

 

 

10.09.2007

ВГО "Успішна Україна"

 

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.