ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Проекти ВГО "Успішна Україна"

Національна стратегічна Асамблея - Стратегія розвитку країни

Майбутнє в наших руках

"Урядовий кур'єр"
14.09.2007р.

Всеукраїнське громадське об'єднання "Успішна Україна" нещодавно відзначило третю річницю з дня заснування. Святкування не було, позаяк до виконання статутної мети - сприяння стрімкому перетворенню України в розвинену демократичну країну до 2015 року - ще дуже далеко. На досвіді своєї роботи ми бачимо важко переконати суспільство і його "проводирів" у тому, що саме стрімкий розвиток є рятунком для України.

Можливо, одна з проблем нашої діяльності така: ми не дуже кричимо, а подаємо пропозиції у "м'якій" формі, розрахованій на людей, які хочуть слухати. Усі три роки такі пропозиції і політиками, і урядовцями, і простими громадянами сприймаються важко. Чому? Думаю, суспільство ще не готове до "стрибка", а український менеджмент, на жаль, відповідає стану суспільства, не може вирватись уперед... Що далі? Розчарування? Ні, оптимізм, бо "похідна" змін в країні є суттєво позитивною. Дедалі більше простих людей хочуть осмислених змін, а провідні політичні сили вже реагують на такі настрої суспільства нашими стратегічними гаслами ("прорив", "успіх") і відповідними обіцянками. Ми задоволені тим, що наші "щеплення" дають позитивні результати. Після цих маленьких успіхів головним завданням ми бачимо винайти ключові стратегічні завдання для суспільства. (...)

Наші "стратегічні" думки було підсумовано в 2006 році у проекті Концепції реформування країни, реалізація якої, на наш погляд, дала б змогу швидко перетворити Україну в розвинуту європейську державу. Стрижнем запропонованого проекту є чесність. Тверезо оцінюючи стан українського суспільства, ми визначили єдину можливість реалізації нашої стратегії стрімкого розвитку: влада забуває про свої гаманці і приймає "жертовне" рішення провести рішучі, не завжди популярні реформи, згуртувати навколо себе суспільство і зробити українське диво. На жаль, до сьогодні українські влади цього не зробили. "Еліти" виявляються неспроможними поставити на перше місце державницькі інтереси і повести за собою суспільство на шлях стрімкого розвитку. А громадяни змусити їх це зробити не можуть чи не хочуть (вперто голосують "за своїх", "за обличчя", "за обіцянки"). Стара істина - влада відповідає стану суспільства - працює і в Україні, дива не відбувається.

Заради справедливості треба зазначити: у 2004 році громадяни спробували революційним шляхом проголосувати за демократію, Європу, чесність, але політики - носії цих гасел - виявились слабкими і змарнували народний запал. Рік діяльності після оголошення нашого проекту Концепції показав: запропонований нами перехід до чесності, з одного боку, не дуже переконує громадян України, і, з іншого боку, виглядає сумнівним як можлива перевага у жорсткій конкурентній боротьбі на зовнішній арені, особливо за умови, коли Європейській Союз, де чесність актуальна, не поспішає прийняти Україну у свій склад.

Таку велику увагу стратегічним проблемам я приділив не випадково. ВГО "Успішна Україна" вирішила сказати своє вагоме слово щодо стратегії розвитку країни. Ми анонсували засідання "круглого столу" 14 вересня 2007 р. в "Укрінформі" з двома питаннями порядку денного:

1. Національна стратегічна асамблея: мозковий центр України, чи ще один "дармоїд"?

2. Пошук спільних ключових положень стратегій розвитку України від різних політичних сил.

Наш захід - відповідь на намагання створити громадську Національну стратегічну асамблею (НСА) для розробки і реалізації стратегії держави. На наш погляд, це має бути єдиний дорадчий орган з питань стратегії розвитку країни при трьох гілках влади: при Президентові України, Верховній Раді та Кабінеті Міністрів. Місія НСА - сприяння у розробці і виконанні стратегії розвитку України на 10-40 років, забезпечення наступності стратегічних цілей при змінах політичних сил при владі. Всі роки незалежності Україна розвивається без визначеної стратегії, що не дає змоги використати великий потенціал держави. Жодна владна команда ще не змогла продемонструвати суспільству спроможність згуртувати суспільство навколо ефективної стратегії розвитку країни. Ми вважаємо, що з ряду причин сучасні українські політичні партії не можуть розробити і виконувати стратегію розвитку держави самотужки, їм потрібна допомога і підтримка від незалежної громадської організації. Складатиметься асамблея із 20-30 членів: теоретики (науковці, експерти) і практики (бізнесмени, видатні діячі, держслужбовці), тощо.

Прийняття і виконання стратегії розвитку країни може стати головним фактором об'єднання всіх громадян і стрімкого розвитку країни. НСА змушуватиме владу займатись реалізацією стратегії, завжди матиме "свіжий погляд" на стан речей завдяки періодичному оновленню свого складу, незалежний від політиків дорадчий орган може забезпечити наступність у стратегічних питаннях при змінах влади. Ми хочемо, щоб ця організація стала загальнонаціональною і тому пропонуємо її дорадчий статус для всіх гілок влади одночасно і принципи формування, які виключають переваги для якихось політичних сил. (...)

Юрій Бойко,
голова правління ВГО
"Успішна Україна"

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.