ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Наші партнериГромадський рух "Моя Україна"
1 квітня 2009

Відкрите звернення до української влади

Президенту України

В.Ющенку

Прем’єр – міністру України

Ю.Тимошенко

Голові Верховної Ради України (ВРУ)  

В.Литвину

Голові депутатської фракції ВРУ «Блок Литвина» 

І. Шарову

Голові депутатської фракції Партії регіонів ВРУ

В. Януковичу

Голові депутатської фракції  «Блок Юлії Тимошенко» ВРУ

І.Кириленку

Голові депутатської фракції  Комуністичної партії України ВРУ

П.Симоненку

Голові депутатської фракції  «Наша Україна – Народна самооборона» ВРУ

М.Мартиненку

Голові Верховного суду України

В.Онопенку

 

Відкрите звернення

Громадський рух «Моя Україна» був започаткований 27 лютого 2009 року з метою згуртування громадян навколо національної стратегії «Україна – 2020» і створення умов для стрімкого гармонійного розвитку українського суспільства. Учасники руху вважають за необхідне об’єднання фінансового та експертного ресурсів громадян та громадських організацій задля формування соціального запиту на  розробку і прийняття національної стратегії розвитку країни «Україна – 2020», як  могутнього фактору об’єднання українського суспільства. 

Ми вивчили стан і відкриті громадськості плани діяльності української влади у питаннях розробки і виконання національних стратегій і вважаємо за необхідне вимагати від української влади наступне:

1. Припинити взаємопоборювання, що межує з руйнуванням держави та вжити заходів щодо об’єднання української нації на основі національної дискусії бачення майбутньої України.

 Без усвідомленої участі в процесі націєтворення та державотворення більшості громадян України ми не зможемо створити конкурентоздатну державу. Тому що держава є лише механізмом узгодження, захисту і реалізації інтересів громадян. Відтак головним чинником подолання наявної всеохоплюючої кризи та поступу до успішності і конкурентоздатності України є включення в процес визначення цілей і стратегії розвитку України всіх громадян.

Політичні сили і владні інституції мають не поборювати один одного, а пропонувати суспільству власне бачення стратегії розвитку країни. І в конкурентному погодженні цих бачень та виробленні єдиної Національної стратегії розвитку на основі загальнонаціональної дискусії і має відбутись остаточне формування та самоідентифікація української нації. А наступні кроки щодо реалізації Національної стратегії розвитку мають сприяти консолідації нації в відстоюванні своїх інтересів в конкурентному світі, що глобалізується. Це єдиний шлях до конкуретноздатності Держави Україна.

2. Створити постійно діючі громадські дорадчі органи при органах влади з питань стратегії (Національна стратегічна асамблея) і конкурентоспроможності (Інститут конкурентоспроможності) на основі критеріального відбору  і забезпечити можливість ефективного громадського контролю за розробкою і реалізацією стратегії «Україна–2020».

3. Визнати об’єктивні причини неуспішного розвитку України і зробити усунення цих причин змістом антикризових програм і змістом одного з перших розділів стратегії під назвою «Ліквідація критичних відставань». На переконання учасників руху, головними причинами проблем в Україні є дві:

-          Неефективна система державної влади і породжені цим відсутність влади закону і порядку. На нашу думку, ця проблема не буде вирішена зміною персонального складу органів влади;

-          «Корупційний раціоналізм» - спосіб життя багатьох активних громадян в Україні (політиків, чиновників, бізнесменів). Такий спосіб життя дозволяє обирати найкоротший («найраціональніший»), але негідний з точки зору людської моралі і норм чинного законодавства та права шлях досягнення мети - шлях брехні, зради, хабара, крадіжок.  Досвід  останніх  років довів неконкурентоспроможність нашого суспільства, яке дозволяє собі жити в такий спосіб.

Невиконання цієї вимоги учасників руху загрожує суспільству поглибленням кризового становища, в якому опинилася країна. Ми проаналізували декілька урядових і громадських антикризових програм. Нажаль, вони не містять комплексу першочергових заходів з подолання неефективності державної влади і «корупційного раціоналізму». Це дає нам право стверджувати: реалізація таких програм не дозволить розпочати процес відновлення довіри в суспільстві і призведе до подальшого неефективного використання чи/і розкрадання ресурсів країни, що ще залишилися. Говорячи «стратегічною» мовою,  усунення двох вказаних причин має бути  напрямами «головних ударів» українського суспільства у 2009 – 2010 роках.

4. Визначитися з рисами країни – переможця у світовій конкурентній боротьбі у середньостроковій (10 – 15 років) і довгостроковій (50 – 60 років) перспективі. Учасники руху вже визначили свій варіант таких рис.

5. Включити в національну стратегію «рецепти» ключових структурних реформ, реалізація яких дозволить досягти стратегічних цілей розвитку країни. Деякі приклади таких «рецептів»: «одна вертикаль центральної виконавчої влади», «вибори до рад за відкритими списками», «перерозподіл повноважень і бюджетів між центром і територіальними громадами до співвідношення 50% - 50%», «декларування доходів і витрат партій, політиків, чиновників, суддів», «стимулювання розвитку українських виробників товарів, послуг і внутрішнього ринку шляхом введення експортного мита на сировинні товари, з використанням надходжень від сплати цього мита для забезпечення прийнятних ставок кредитування виробників товарів і послуг», тощо.  У випадку прийняття таких конкретних положень стратегії більшість громадян зможуть зрозуміти сутність положень стратегії і отримають шанс забезпечити контроль виконання стратегії. «Рецепти» структурних реформ  у вигляді громадського проекту «Основи стратегії розвитку країни «Україна – 2020» будуть передані українській владі              15 травня 2009 р. Сьогодні ми оприлюднюємо проект цього документу.

Якщо ці вимоги не будуть виконані до 1 липня 2009 р, громадський рух застосує законні громадські методи тиску на владу – ініціювання референдуму, перехід до нової ефективної системи державної влади шляхом скликання Установчих зборів (Конституційної асамблеї). Учасники руху розглянуть можливість переходу до вирішення завдання побудови справедливої конкурентоспроможної України політичним шляхом.

Учасники руху «Моя Україна»:

ВГО «Успішна Україна»

Виконавчий директор

В.Чепелюк

 

ГО «Рада конкурентоспроможності України»   

Виконавчий  директор

В.Юзба

 

ГО «Центр місцевого економічного розвитку»  

Директор

А.Гінкул

 

МГО «Українське агентство інституційного розвитку»

Голова правління

Л.Татарінцева

 

ГПО «Справедлива Одеса»

Голова об’єднання  

 Д.Співак

 

ВГО «Нова формація» 

Виконавчий директор

С.Бірюкова

 

ВГО «Простір – життю!»            

Виконавчий директор

В.Гончарук

 

ВГО «Українська стратегія»

Президент

А.Пінчук          

 

Інститут соціальних досліджень

Директор

В.Панченко

 

31 березня 2009 р, м. Київ

 Коментарі

2010-07-14 13:40 Інна
Но хочю добавить что, коммунисты молодцы, регионалы молодцы, они делали свое дело и Янук должен был обьеденить Украину, а вот перебежчиков кажется – 8, НУНС и 12, БЮТ вместе со всеми литвиновцами и Конституц.судком на дыбу сук ! привсенародно ! за предательсво. Нас кинули и США и ЕС на растерзание России которая будет мстить за вольности украинские?, ЛЮДИ ОБЬЕДЕНЯЙТЕСЬ чтобы выжить!
Много людей так же говорят и поддерживают, мы теперь готовы идти и крушить, рвать вас тварей при власти за унижения и предательство на части, нам терять уже НЕЧЕГО и вас сук нужно на дыбу, немедленно арестовать ВСЕ вклады за кордоном а Янука клятвоприступника, как минимум лишить гражданства и выдворить за пределы Украины .
Только киргизский вариант нужен, нам выбора упыри не оставили.
Я буду делать все, что бы создать группу односторонников по фиксаци всех предателей и розрывать их могилы и их родных, и весь прах выкидывать на помойку с надписью кто это – И МЫ ЭТО БУДЕМ ДЕЛАТЬ! У нас выхо
2010-07-14 13:39 Інна
Кто виноват что у нас годами неоплата за квартиру и вынужденые кредиты?......
Виноваты мы сами, что позволили ЖИДАМ и поджидкам к власти прийти, предательство во власти мы проглотили как лохи, и все только через этих упырей . Они ЖИДЫ везде - в судах , в кабинете министров, в университетах, в банках, в милиции,в торговле –везде при власти.их нет в селе в шахте на стройке, и их когда Гитлер уничтожил то Германия стала передовой Державой.
Ни одного бывшего к власти ни Ющей Юлей и т. д. не допустить, должны быть новые люди
Но какая Юля ни есть, но она не дала...! ни Пу ни Ме, а Янука поставили в позу и .. перед всем миром...., я очень сожалею за свой отданый голос, и теперь поддержу ЛЮБУЮ оппозицию, особенно резко агрессивную.
Кто виноват что я почти не знаю украинскую мову - я украинка, и я этого стесняюсь??
Как нам жить уже сегодня???
Где этот лидер нации который с правдой к нам прийдет? Кто клич кинет - рвите ИХ??!!
Но хочю добавить что, коммунисты молодцы, ре
2010-07-14 13:37 Інна
унижения и оскорбления всей нации, не считаясь ни скем и ни с чем - то будет громогласное ВОН!
Этот резидент России в Украине Янукович, сдал нас в кабалу оптом, подписав тайный пакт с РФ и по хамски в Европе вытер ноги об кости наших предков, невинно убиенных голодомором, в угоду людоедов, и торжествует все шобло Регионов - будьте вы все прокляты!
Народ наш много страдальный, почему так происходит ??? Да потому что они чувствуют полную безнаказанность и нам нада обьединятся!
Кто виноват что мой папа отслужил воякой прапорщиком 21 год и выкинут с болезнью Диабет на пенсию 800 грв , а вы твари где сотни тысяч пенсии заслужили?
Кто виноват что моя мама,образование Высшее Железнодорожное – просится у ментов за взятку 10 гр.дабы позволили пирожки продать на вокзале.
Кто виноват что моя сестра с высшим юридическим в Польше в теплице пашит?
Кто виноват что я несмогла доучится, вернее доплатить ублюдкам в институте а сейчас торгую тапочками
Кто виноват что у нас годами неоплата за
2010-07-14 13:34 Інна
Я, избирала Януковича президентом Украины а сейчас в жутком шоке!, ведь не было в предвыборной программе той политики и того холуйства что он ДЕМОНстрирует, – это прямое предательство народа Украины!, нарушение его присяги, во власти Украины образовалось шобло с уверенностью что им всё позволено !, вы власть имущие просто недолюди образовавшие кодло временщиков. Нам были обещаны экономические достижения и достойная жизнь.
Украина для людей?
Ведь я голосовала за вас, но Янукович стал Папендопалом росийским, превратил демократию в хунту. Его хамские действия и интеллект приравниваются к дауну.
Что же вы ДАУНБАССОВСКИЕ сотворили в Верховной Зраде, как зоновский бунт, как головорезы избивали меншенство, нам - как вы обзываете народ электорату, подали пример, и НЕ ИМЕЕТЕ ПРАВА теперь народ останавливать или указывать как себя вести!
Народ нагнутый до предела,нет до безпредела – все можем понять кризис, нехватку продуктов, дороговизну – но перед всем миром ун
2009-06-26 15:34 Дейниченко Володимир
Дякую за добру, ефективну ініціативу. Є програмні засади, є механізм дій, заходів, який опирається на народ і його ініціативу.. Тобо є опора, навколо якої можна обєднуватися.. Так тримати
2009-04-16 10:48 Ukrainez
Стосовно вашої стратегії більшість положень Проекту Основ цілком слушні та
доречні. Але ідея звернення до влади, на мій погляд абсолютно хибна. Сьогодні,
як і всі роки незалежності, країною керує зграя чужинців, з точки зору ставлення
до інтересів громадян та країни. Будь-які дії з наведення законного порядку в
країні обовязково призведуть до втрати ними не тільки влади , а й свободи. Саме
тому вони зацікавлені в безкінечному безладі в країні. Наприклад судова система
якщо вона буде працювати спираючись на нормальні закони , а судді та виконавці
будуть сумлінно виконувати свої обовязки, то в разі звернення громадського руху
Моя Україна навіть за деякими положеннями Відкритого звернення до влади
незалежний суд має визнати винних і керівництво держави опиниться за гратами.
Тому питання чи треба нашій владі нормальний суд виглядає в цих умовах
абсурдним.
Мені здається, що більш доречним є згуртування великої кількості людей під ідеї
Основ стратегії для подальшого їх втілення
Захист від спаму *
 
УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.