ВГО «Успішна Україна» оголошує
конкурс фотографій

Новини

RSS 2.0 RSS 2.0

Наші партнериНаціональна стратегічна Асамблея - Стратегія розвитку країни

АНОНС: Створення Національної стратегічної асамблеї.

 

Для учасників засідання круглого столу 14.09.07 і представників ЗМІ

 

www.uspih.org.ua

ВГО «Успішна Україна»

01042, м. Київ, вул. П. Лумумби, 4/6 корп. А, офіс 218, а/с 7.

Тел/факс 044 2060491

ВГО «Успішна Україна» спільно з ВГО «Нова формація» веде підготовку засідання «круглого столу» 14 вересня 2007 р з 11-00 до 14-00 в «Укрінформі» з 2 питаннями порядку денного:

1. Національна стратегічна асамблея (НСА): стратегічний мозковий центр чи ще один «дармоїд»?

2. Пошук спільних ключових положень стратегій розвитку України від різних політичних сил. Можливо, конкретизуємо це питання: на прикладі реформи податкової системи.

 

Станом на 10.09.07 політики і представники громадськості не показали зацікавленості в обговоренні другого питання. Тому нижче надаємо інформацію про порядок обговорення на круглому столі першого питання.

 

1. Учасники обговорення нашої ініціативи про створення НСА згодні з тим,

 

що розгляд ініціативи загальнонаціонального рівня потребує один – два місяці за умови активної участі громадських організацій і ЗМІ. Українські політики дуже зайняті виборами. Навіть з БЮТ, що звернувся до громадськості з проханням створити НСА, важко встановити зворотній зв’язок. Круглий стіл 14.09.07 може стати тільки початком всеукраїнського обговорення ініціативи і не варто сподіватись на великий успіх заходу. Багато потенційних членів НСА не візьмуть участь в заході, тому що дехто не вірить в успіх ініціативи «якихось» (так кажуть) громадських організацій, дехто соромиться виставляти свою претензію на участь в розробці і виконанні стратегії розвитку держави… Варто додати, що ВГО «Успішна Україна» і «Нова Формація» не мають ніяких претензій на ексклюзивність прав на створення НСА.

Одна з думок учасника обговорення: «Якщо говорити про конструктивність чи деструктивність ідеї, то вважаю її конструктивною. В будь якому разі діяльність краща ніж бездіяльність. За відсутності в Україні належного досвіду державотворення, стратегічно мислячих державотворців, ефективно діючих у сфері формулювання стратегії державних інституцій, несформульованості національної ідеї, якраз і створилася потреба суспільства у визначенні стратегічних орієнтирів і шляхів їх досягнення. Діяльність зі створенні НСА, а як дасть Бог, то і діяльність самої НСА дозволить привернути в українському суспільстві більше уваги до потреби визначення головних орієнтирів його розвитку. А це вже результат!» Ю.Пероганич. Опоненти стверджують, що стратегія – справа політиків. Ми з цим згодні, але зауважимо, що НСА не буде заважати, а буде тільки сприяти політикам, які проводитимуть у життя стратегію розвитку України.

 

2. На сьогодні запропонована тільки одна можлива форма НСА (пропозиція ВГО «Успішна Україна»):

- завдання НСА: участь в розробці і виконанні стратегії розвитку України;

- громадський неполітичний непартійний орган;

- рівна наближеність до всіх гілок влади (ВРУ, КМУ, Президент України);

- принципи формування, що забезпечують відбір справді достойних стратегів, щиро бажаючих розквіту України;

- поєднання в одній асамблеї функцій розробки стратегії і змін до конституції;

- вплив на політиків, депутатів, чиновників через моніторинг їх дій, поради, широке оприлюднення результатів роботи в ЗМІ;

- фінансування: рівні долі з декількох недержавних джерел (наприклад, 20% внески громадян, 20% внески малого і середнього бізнесу, 20% внески великого бізнесу, 20% внески діаспори, 20% внески …)

 

14.09.07 буде обговорено цю і інші форми існування НСА, після чого буде проведено голосування по 2 питанням:

- Чи потрібна Україні громадська Національна стратегічна асамблея?

- Якщо так, яку форму існування НСА винести на суд громадськості?

 

3. Нашу пропозицію щодо створення НСА будемо вважати підтриманою

 

4. Учасники засідання круглого столу підпишуть

 

5. Наступні кроки (після круглого столу):

- поширення Звернення через ЗМІ (без оплати з нашого боку). Успішність поширення через ЗМІ стане першим свідченням потрібності нашої ініціативи суспільству;

- обговорення ініціативи за допомогою ЗМІ;

- збір думок і пропозицій щодо роботи НСА;

- збір пропозицій про можливих кандидатів у склад НСА;

- збір пропозицій від бажаючих фінансувати роботу НСА.

 

Звернення до громадян України, зміст якого буде визначено результатами голосування. Звернення буде запропоновано для поширення ЗМІ.
, якщо більшість учасників круглого столу проголосує за створення і обере якусь форму її існування. Після цього буде створено Оргкомітет (з можливістю входження інших громадян після засідання круглого столу).

Якщо громадяни і ЗМІ підтримають нашу ініціативу, якщо знайдуться бажаючі працювати в НСА і фінансувати її діяльність, ми будемо вважати ініціативу реалізованою і широко повідомимо

 

про це громадськість у листопаді 2007 року.

Інформацію про поточну роботу із створення НСА можна отримати на сайті ВГО «Успішна Україна»

 

 

 

E-mail: info@uspishnaukraina.com.ua www.uspih.org.ua

 

10.09.2007

ВГО "Успішна Україна"

УКР   РУС   ENG
пошук
e-mail:

© 2004-2007 ВГО "Успішна Україна". Усі права на матеріали, що знаходяться на сайті, охороняються у відповідності з законодавством України. У разі будь-якого використання матеріалів сайта, гіперпосилання на www.uspishnaukraina.com.ua є обов'язковим.